Jdi na obsah Jdi na menu
 


51.čundr : "Za bizony do České Kanady" - Česká Kanada - květen 2008

Česká Kanada 15.-18.05.08-čundr  " Za bizony do České Kanady"  - pořadatel Áša

Předčundr čtvrtek 15.5.08 - sraz v Telči, prohlídka a pivko. Poté vlakem s dalšími již ve vlaku sedícími účastníky do Dačice.Prohlídka, foto před pomníkem kostce cukru. Busem do Českého Rudolce. Obhlídka zdevastované "Malé Hluboké". Večer u pivka v příjemném rodinném pohostinství. Příjezd superbu z Vídňa s Peťkou. Vyřešení problému kam s ním (superbem). Obdržení triček velikosti XXXL z Vídňa od firmy ČD Cargo. Nocleh u fotbalového hřiště.

Pátek 16.5.08 - snídaně na betonu před místním konzumem.Po určitém bloudění nalezení stezky směr Slavonice. V lese velké polomy, Hulho se ztrácí ve větvích a pod padlými stromy.Prohlídka technické památky -vodní pily v Peníkově.Dále Grasselovou stezkou do Slavonic, cestou opékačka u Grasselovy sluje. Ve Slavonicích připojení dalších a odpojení Koloně (důvod: DP Prčice). Pivko na náměstí a dále pěšky do Maříže. Zde pivko, pták loskuták, příchod Jabka se ženou Ivanou, předání pamětních keramických placek od pořadatele.Příjemný širák vedle restaurace.

Sobota 17.5.08 - pohodovým tempem z Maříže směr Trojmezí, dále do osady Veclov. Cestou koupačka v potoce. Před Veclovem obhlížení bizonů, ve Veclově poté nalezení občerstvovacího okénka. Odpolední siesta a šachy. Pěšky na Landštejn, ze Starého Města někteří se superbem. Na Landštejně pivko v "Holubníku", širák pod plachtovinou místního amfiteátru.

Neděle 18.5.09 - prohlídka hradu a odjezd superbu s mnohými pryč. Do Kaprouna pěšky pouze pořadatel, Ivanka a Pavel S. Jabko s Ivanou zvolili jako vždy delší trasu. Začíná pršet. Na zastávce v Kaprouně uctění památky Járy Cimrmana, který zde byl před lety vyloučen z přepravy. Odjezd vláčkem, do kterého přistoupili i Jabkovi , do Jindřichova Hradce. Zde rozchod.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář