Jdi na obsah Jdi na menu
 


50.čundr : "Meandry a oskeruše" - Strážnicko - září 2007

 

Strážnicko 21.-23.09.2007-čundr "Meandry a oskeruše" - pořadatel Ivan z Járku

 Pátek 21.09.07 - předčundr - splutí Baťova kanálu a Moravy na vypůjčených loďkách ze Strážnice do Rohatce. Meandry řeky - jedinečná nádhera a zážitek, jeden z posledních neregulovaných úseků řeky (více dole pod textem) Nikdo se neutopil. Z Rohatce domluvený odvoz do Petrova. Zde návštěva jednoho z historických vinných sklípků v areálu Plže. Vína bylo dost, ale pan domácí nějak podcenil náš hlad. Nocování kousek od sklípků na kraji fotbalového hřiště - k dispozici vykachličkované záchody a umývárka - širák de luxe.

Sobota 22.09.07 - pochod přes vinice, Mlýnky a Radějov na vrch Travičná. Cestou pivka, víno z vlastních zásob. Na Travičné při rozhodování o místě noclehu někdo zaslechl hudbu. Vydali jsme se po zvuku a pár desítek metrů pod vrcholem jsme narazili na přírodní muzeum-skanzen, kde probíhaly slavnosti oskeruší. (co je to oskeruše - viz poznámka dole). Správce nás nechal v areálu přes noc a nemělo to chybu.

Neděle 23.09.07 - prohlídka skanzenu, výlez na rozhlednu na Travičné a poté sestup přes Ostrožnou Lhotu do Strážnice. Zde poslední pivko a rozjezd domů.

 
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář