Jdi na obsah Jdi na menu
 


71. čundr "Nádherné Třeboňsko" - jaro 2018

71. ČUNDR – Nádherným Třeboňskem: 7. - 10.6.2018 - pořadatel Jabko

Program dle itineráře organizátora::

Termín: čtvrtek 7. června až neděle 10. června 2018

Základna: Stráž nad Nežárkou, autokemp „U Skalníků“ http://www.uskalniku.cz/

Čtvrtek 7. června: individuální příjezdy a příchody

Pátek 8. června: Odchod z kempu po osmé hodině do Stráže nad Nežárkou (2 km), odkud v 8.50 odjedeme autobusem s přestupem v Příbrazi do Stříbřece, příjezd 9.16. Stříbřec je vesnice, v jejíž blízkosti hledala samotu a rybařila slavná Emma Destinová. Výlet je dlouhý 23 km (převýšení a klesání 157 m) a protože končí opět ve Stříbřeci, mohou slabší jedinci vymýšlet vlastní trasy a zkratky. Můj itinerář obsahuje 15 rybníků s přechody po hrázích se starými duby a pozorováním vodních ptáků a krásnou cestu rezervací Stará a Nová řeka (mokřady, staré stromy, průjezd vodáků sjíždějících Lužnici). Třeboňsko Jakuba Krčína, Štěpánka Netolického a Emmy Destinové. Ze Stříbřece odjezd autobusem do Stráže nad Nežárkou buď v 17.00 nebo v 18.54.

Sobota 9. června: Odjezd autobusem ze Stráže v 8.20 do Staré Hlíny. Na jejím půvabu jistě neubere ani to, že je rodištěm smutné postavy novodobých českých dějin Karla Čurdy. Protože jsem slíbil gourmetské a pivařské zážitky v krásné historické Třeboni, trasa je dlouhá jen 12 km s převýšením 75 m. Ale ani aktivní jedinci nepřijdou zkrátka, na programu jsou lahůdky jako renesanční zátopový most přes rybník Vítek, slavné rybníky Rožmberk a Svět a hlavně město a zámek Třeboň. Za patřičný obnos nám tady budou třeboňští kapři skákat až do úst. Charakteristické osoby dne (mimo zrádce Čurdy): Petr Vok z Rožmberka a Jakub Krčín z Jelčan, V 15.35 návrat autobusem do Stráže, dlouhý večer v kempu, Honzík může uplatnit svůj zpěvník.

Neděle 10. června: Ráno se rozloučíme a každý zvolí sůj způsob návratu domů.

Závěrečné slovo organizátora: Když vše dobře dopadne (zejména Tatovo celkové zdraví a Krémovo koleno), bude nás od pátečního večera 15. To už je hezká partička. Chtěli jste rybníky, ochutnat kapra a třeboňské pivo, mít připraveny rozumně dlouhé trasy a večer posedět u ohně. Zájemci o širák tentokrát přijdou zkrátka, ale kdyby někdo chtěl, na Třeboňsku je mnoho dalších krásných tras a letní čundr už dlouho nebyl. Stačí se domluvit.

Moc se těší                                                                                                                                                                                     

JABKO

Skutečnost předčila itinerář. Vše bylo, počasí nádherné, rybníky skvostné, i na ten fotbálek v kempu došlo. A zlatou tečkou na čundrovním dortu byla návštěva občerstvení U Coufalů v Nové Hlíně- výborné kapří hranolky, výborné pivo a klobouky za konzumaci karibského rumu


Fotografie na zoneramě zde: https://www.zonerama.com/t45WI/Album/4398030